FREE RIDERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FREE RIDERS

Forum
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Моторни масла , марки и нещо повече за тях

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
lost_boy
Admin
Admin
lost_boy


Брой мнения : 135
Registration date : 01.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyПон 02 Мар 2009, 22:56

Какво масло използвате , марки , предпочитания , качество .
Върнете се в началото Go down
https://free-riders.bulgarianforum.net
sith_of_darkness
Admin
Admin
sith_of_darkness


Male Брой мнения : 62
Age : 37
Местожителство : София
Мотор: : Honda XL 400 V Transalp
Registration date : 01.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyПон 02 Мар 2009, 23:04

За всеки мотор си е различно, аз например ще си слагам Мотул (най-вероятно) 15/50 полу-синтетика, има и други добри масла. За Елф съм чувал от Иво, че е превъзходно за ДР-рите
Върнете се в началото Go down
dosadnicata_bg
Нов участник
Нов участник
dosadnicata_bg


Брой мнения : 15
Местожителство : Sofia
Registration date : 02.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyВто 03 Мар 2009, 11:32

Ние ползваме IGOL-Custom-Propuls 4Т :SAE 15W50 , френско е и сме супер доволни.
Миналия сезон малко трудничко го намерихме, но пък се сдобихме с доволно количество.
Върнете се в началото Go down
VIPER
Напреднал участник
Напреднал участник
VIPER


Male Брой мнения : 99
Age : 47
Местожителство : Сливен
Мотор: : GSXR 750 K4
Registration date : 02.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyВто 03 Мар 2009, 16:03

МОТОРЕКС и МОТУЛ!
предпочитам да карам с визкозитет на маслото предписан от производителя.

10W40
Върнете се в началото Go down
lost_boy
Admin
Admin
lost_boy


Брой мнения : 135
Registration date : 01.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyВто 03 Мар 2009, 16:12

dosadnicata_bg написа:
Ние ползваме IGOL-Custom-Propuls 4Т :SAE 15W50 , френско е и сме супер доволни.
Миналия сезон малко трудничко го намерихме, но пък се сдобихме с доволно количество.

Аз също съм фен на тази марка . Но още не съм го ползвал .

Ето каде може да намерите .
гр. София
бул. "Цариградско шосе" 131,
АТМ Център, ет. 3
тел.: 02/ 965 85 92, 965 85 93, 965 85 96,
факс: 02/ 965 84 63

E-mail:office@igol-bg.com
Web site:www.igol-bg.com
Върнете се в началото Go down
https://free-riders.bulgarianforum.net
sith_of_darkness
Admin
Admin
sith_of_darkness


Male Брой мнения : 62
Age : 37
Местожителство : София
Мотор: : Honda XL 400 V Transalp
Registration date : 01.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyВто 03 Мар 2009, 16:18

VIPER написа:
МОТОРЕКС и МОТУЛ!
предпочитам да карам с визкозитет на маслото предписан от производителя.

10W40

Не съм 100% съгласен, това масло го дават за нов мотор. Питал съм човек занимаващ се само с масла (вносител и т.н.) и той обясни, че за моя мотор е добре да се кара с 15/50 приблизително (93-та 50 000 км). И на мен в оригинал ми го дават да е с 10/40. Причината е защото стария двигател отваря повече луфтове и рядкото масло вече не е подходящо за него.

п.с. Всъщност Иво пита от мое име, не съм аз лично cheers
Върнете се в началото Go down
lost_boy
Admin
Admin
lost_boy


Брой мнения : 135
Registration date : 01.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyВто 03 Мар 2009, 16:23

Ми той кара нов мотор Laughing
Върнете се в началото Go down
https://free-riders.bulgarianforum.net
VIPER
Напреднал участник
Напреднал участник
VIPER


Male Брой мнения : 99
Age : 47
Местожителство : Сливен
Мотор: : GSXR 750 K4
Registration date : 02.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyВто 03 Мар 2009, 23:34

sith_of_darkness написа:
VIPER написа:
МОТОРЕКС и МОТУЛ!
предпочитам да карам с визкозитет на маслото предписан от производителя.

10W40

Не съм 100% съгласен, това масло го дават за нов мотор. Питал съм човек занимаващ се само с масла (вносител и т.н.) и той обясни, че за моя мотор е добре да се кара с 15/50 приблизително (93-та 50 000 км). И на мен в оригинал ми го дават да е с 10/40. Причината е защото стария двигател отваря повече луфтове и рядкото масло вече не е подходящо за него.

п.с. Всъщност Иво пита от мое име, не съм аз лично cheers
ще се съгласиш!мотора ми е на три сезона и няма 30 000км.според теб кво да карам?
стария ми беше срад 99г. и го карах 10w50 и също не го гореше.за лувтовете си прав но това е за доста по стари машини въпреки че съм карал и доста по нови които горят здраво.....
според теб кое е по добре при студен старт?защо ли е бързия визкозитет?
боже,с това си вадя хляба Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
и като печка да гори,не карам с дебело масло!предпочитам да наливам.....
Върнете се в началото Go down
werty
Младши участник
Младши участник
werty


Male Брой мнения : 40
Registration date : 02.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyСря 04 Мар 2009, 09:22

w


Последната промяна е направена от werty на Чет 24 Сеп 2009, 14:40; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
VIPER
Напреднал участник
Напреднал участник
VIPER


Male Брой мнения : 99
Age : 47
Местожителство : Сливен
Мотор: : GSXR 750 K4
Registration date : 02.03.2009

Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях EmptyЧет 05 Мар 2009, 22:22

май изобщо не ти са ясни понятията;
студен старт и бърз визкозитет!никой не говори за достигане на работна температура!
вземи прочети защо се правят масла с различен визкозитет и какви са последствията от неспазването му.
естествено че който кара мотор дето гори масло като бензи,ще слага по-дебело масло за да не се набутва!вече писах по-горе,защо да карам с дебело масло като не гори????
като гори и има износване,е нормално да сложиш по-дебело масло,за това си прав но пак казах че аз предпочитам да наливам щото износването може да е само в буталната група както често се получава при прегряване на машината!
Това значи ли че коляновия вал трябва да върви с дебело масло,където реално триенето е на маслен филм и хлабината е от 2-5 стотни?!?точно за това е композицията на лагерите при студения старт и там вече е важен бързия визкозитет!!!
естествено и с 20W50 ще карам но ако живея в африка Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Моторни масла , марки и нещо повече за тях   Моторни масла , марки и нещо повече за тях Empty

Върнете се в началото Go down
 
Моторни масла , марки и нещо повече за тях
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
FREE RIDERS :: Форум :: Говорилня :: Ремонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари-
Идете на: