FREE RIDERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FREE RIDERS

Forum
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Странно отпускане на верига.

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Sirius
Нов участник
Нов участник



Брой мнения : 1
Registration date : 05.03.2009

Странно отпускане на верига. Empty
ПисанеЗаглавие: Странно отпускане на верига.   Странно отпускане на верига. EmptyЧет 05 Мар 2009, 14:43

Здравейте! Супер е форума, честито. За сефте да пусна аз една тема за проблема който ме мъчи в момента.

Мотора е Ямаха ФЗР 250. Тръгнах да карам до един адрес като по едно време започна странно тракане. Там забелязах че веригата е ужасно отпусната - към 7-8 см амплитуда като я мърдаш надолу-нагоре. Едвам се прибрах като тракаше ужасно докато давам газ, а по инерция не трака или поне не съм чул със всичката екипировка. Като се прибрах оптегнах веригата от обтегача до подходящо ниво, тръгвам да пробвам и буквално 3-5 метра минах и забелязах че пак си трака. Като спрях веригата беше пак отпусната. Странното е че с обтегачите всичко е точно, оста си е на обтегнато състояние както съм го направил, демек не се е изместила напред. Сега мислим как става това?!

Вариянт 1: Веригата е супер стара, яко разтеглена (знам че е за смяна ) възможно ли е някои от нитовете някаде да са се скофтили и затова да се луфти така? Тоя вариянт според мен не е възможен, защото говорим за доста голямо отпускане. Но в този случай как само за 3 метра още нитове ще се отпуснат така изведнъж че да капне пак.

Вариянт 2: Нещо да идва някакъв проблем от задния пинион - проблем с този маншон, който обира вибрациите. Като хване пиниона си се луфти натам-насам, но както е било винаги.

Вариянт 3: Предния зъбак е напълно покрит от метален капак, който ще сваля в неделя като имам време, така че не го виждам. Възможно ли е тоя лагер, който е за оста на този пинион да се е разбил и на практика целия пинион да мърда леко напред-назад и от това да се получава така? И ако е това ще тече масло, нали (не се сетих да огледам по-добре там за теч).

Не съм много навътре и сигурно и трите вариянта са супер малоумни, но ще имам повече инфо като поразглобя нещо в неделя.


Ъъъъ и др. Има ли вариянт предния пинон който е на шлици сигурно, да са разбити шлиците и да дава луфт 3 мм и от това да е. Странно е че проблема се прояви мн изведнъж.
Върнете се в началото Go down
lost_boy
Admin
Admin
lost_boy


Брой мнения : 135
Registration date : 01.03.2009

Странно отпускане на верига. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странно отпускане на верига.   Странно отпускане на верига. EmptyЧет 05 Мар 2009, 15:08

Според мене няма варянт ,веригата сама да се разтегне толкова много .
За предния пинион , ако са се разбили шлиците той ще превърти но от там да влияе на веригата не ми се вярва .

Проблема е в обтегача и дали правилно я натягаш .
При натягането най хубаво е мотора да не е на стойка , някой приблизително на твойте килограми да седи върху мотора и ти да нятягаш .

Дай снимка на носача и оста за да се прецени по добре .
Върнете се в началото Go down
https://free-riders.bulgarianforum.net
shrota
Младши участник
Младши участник
shrota


Male Брой мнения : 40
Age : 48
Мотор: : DL1000
Registration date : 04.03.2009

Странно отпускане на верига. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странно отпускане на верига.   Странно отпускане на верига. EmptyЧет 05 Мар 2009, 15:11

Ако е натягане когато мотора е бил на централна стойка, би трябвало като седна да се стегне повече а не да се рахлаби. Аз не мога да си обясня факта, освен обтегачите да не са нещо в ред.
Върнете се в началото Go down
VIPER
Напреднал участник
Напреднал участник
VIPER


Male Брой мнения : 99
Age : 47
Местожителство : Сливен
Мотор: : GSXR 750 K4
Registration date : 02.03.2009

Странно отпускане на верига. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странно отпускане на верига.   Странно отпускане на верига. EmptyЧет 05 Мар 2009, 21:48

или обтегачите не държат ако са от модела-охлюв а не на резба като повечето(в този случай и оста би трябвало да изтърва) или веригата не става!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Странно отпускане на верига. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Странно отпускане на верига.   Странно отпускане на верига. Empty

Върнете се в началото Go down
 
Странно отпускане на верига.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
FREE RIDERS :: Форум :: Говорилня :: Ремонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари-
Идете на: